PDA

Επιστροφή στο Forum : Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών 2010



tennisnews
29-08-10, 15:20
Ξεκίνησε σήμερα Κυριακή στις εγκαταστάσεις του Αττικού Ομίλου Αντισφαίρισης Φιλοθέης το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών - Γυναικών 2010. Στους Άνδρες οι Γιακούποβιτς και Γεμουχίδης είναι τα Νο1 και Νο2 αντίστοιχα στο ταμπλό, με σημαντική την απουσία του Θοδωρή Αγγελίνου λόγω τραυματισμού του στον αστράγαλο. Στις γυναίκες η Άννα Γερασίμου (πρωταθλήτρια το 2005, το 2006 και το 2007), που λίγες εβδομάδες πριν είχε ανακοινώσει την απόσυρσή της μέσα από το blog της (http://tennisnews.gr/gerasimou/4306-2010-07-21-12-01-08)στο tennisnews.gr θα προσπαθήσει να κατακτήσει τον τίτλο, με την Αφροδίτη Λατινοπούλου να είναι το Νο2 στο ταμπλό.


Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ξεκίνησε την Παρασκευή με την διεξαγωγή προκριματικών μόνο στους ΄Ανδρες αφού στις Γυναίκες όλες μπήκαν στο κυρίως ταμπλό. Στους Άνδρες συμμετείχαν 45 τενίστες και το «εισιτήριο» για το κυρίως ταμπλό πήραν οι εξής 16: Βλατάκης, Πουρανόπουλος, Ανδρουτσέλης, Σταμένος, Στεργιούλης, Βάρφης, Μπισμπίκος, Κούτρας, Ντίρζου, Καραβασίλης, Σαρακηνός, Σαγιούν, Ραπτοδήμος, Σπύρου, Καλλίνικος, Προκοπάκης.


Αξίζει εδώ να σημειώσουμε τα χρηματικά έπαθλα των νικητών, που είχαν προκαλέσει μεγάλη αντίδραση στον χώρο του τένις πριν από ένα χρόνο ανέρχονται και πάλι στο μικρότερο ποσό των τελευταίων ετών, στα 4.950 ευρώ.


Πιο συγκεκριμένα φέτος όπως και πέρσι στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα οι νικητές μοιράζονται 4.950 ευρώ (σύν 2 αεροπορικά εισιτήρια στους δύο πρώτους νικητές/-τριες στα ΜΟΝΑ ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ) ενώ τα αντίστοιχα χρηματικά έπαθλα που μοιράστηκαν πριν δύο χρόνια οι αθλητές μας ήταν 8.720 ευρώ. Αν μάλιστα ανατρέξουμε 5 χρόνια πριν θα διαπιστώσουμε πως τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα για τους αθλητές που πήραν μέρος στο Πανελλήνιο πρωταθλήμα του 2005, αφού αυτοί μοιράστηκαν 25.450 ευρώ, με τον πρώτο νικητή στους άνδρες να λαμβάνει 2.000 ευρώ, αλλά και μέχρι και τον 64ο αθλητή να παίρνει 50 ευρώ.

DAVE
29-08-10, 15:59
Μπήκα στο site της εφοα για να δω το πρόγραμμα αγώνων για το πανελλήνιο Α/Γ πάτησα λοιπόν το πεδίο για να βγεί το πρόγραμμα της Κυριακής καί βγήκε το πρόγραμμα της Δευτέρας ,όταν πάτησα για το πρόγραμμα της Δευτέρας βγήκε πάλι το πρόγραμμα της Δευτέρας. (είπα μήπως τα είχαν μπερδέψει)
Καλά τοοοοσο ανίκανοι είναι οι άνθρωποι η το κάνουν επίτηδες για να μη πάει ο κόσμος στη Φιλοθέη και δεί τα αίσχη τους.
Η ώρα είναι 4 το απόγευμα και ακόμα δεν το έχουν διορθώσει.

andre
29-08-10, 21:35
Επειδή είναι βράδυ Κυριακής και από το site της ΕΦΟΑ υπάρχει μηδενική ενημέρωση για το τι έγινε σήμερα στη Φιλοθέη, εάν υπάρχει κάποιος που μπορεί να δώσει αποτελέσματα να τα δούμε, ας το κάνει...

PREDATORUS
29-08-10, 22:01
ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΠΡΕΜΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ????

ΕΛΕΟΣ ΠΟΙΟ GRAND SLAM ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ????

ΣΟΒΑΡΕΥΤΗΤΕ!!! ΤΑ ΠΙΑΔΙΑ ΤΗΣ ΕΦΟΑ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΛΑΤΑΡΕΙ !!! ΕΧΟΥΝ ΦΤΥΣΕΙ ΤΟΣΟ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΗΣΟΥΝ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΙΡΑ!!!

ΟΤΑΝ ΠΑΕΙ Η ΝΤΟΡΑ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΘΑ ΚΑΘΙΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΜΗΝ ΣΚΑΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΘΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!:cool:

DAVE
29-08-10, 22:32
Η Ντόρα φίλε μου δεν φταίει σε τίποτα αυτή είναι μία απλή επιδιαιτητής, άλλοι είναι οι ανίκανοι καλά δεν υπάρχει καθόλου φιλότιμο σε αυτή την ομοσπονδία.Καί εάν φταίει η Ντόρα (που σε μερικά φταίει όπως π.χ το ότι καπνίζει και ντουμανιάζει η γραμματεία όπου τα παιδιά κάνουν sign in) ποιός θα την δορθώσει (πες μου ο Θεοδωρόπουλος γιά να τρελλαθώ στα γέλια).
Τα αποτελέσματα στο site της εφοα δεν τα ανεβάζει η Ντόρα αλλά ο έφορος αγωνιστικού (Θεοδωρόπουλος) ο οποίος είναι καί υπεύθυνος γιά το site.

PREDATORUS
30-08-10, 11:47
Ο ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΝΤΩΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΠΙΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ Η ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ!!

Η ΤΕΡΕΖΑ ΞΕΡΩ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ Η ΝΤΟΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΡΝΤΑΣΙΔΕΣ ΑΠΟ ΒΟΡΡΑ (ΑΦΟΙ ΣΑΡΑΤΣΙΔΗ) ΜΑΛΛΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΕΓΚΑΙΡΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ!!!ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΧΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΓΕΝΙΚΩΣ!!!:cool:

ΑΠΟ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΠΛΕΟΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ Η ΝΤΟΡΑ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΞΩ!!!!;)

DAVE
31-08-10, 01:33
Οι καρντάσηδες φίλε μου είναι κύριοι σε όλα τους καί άψογοι σε όλες τις διοργανώσεις μακάρι να ήταν η τερέζα και η ντόρα στο 50% σαν καί αυτούς.Αυτό και εάν είναι θέμα για συζήτηση.

DAVE
02-09-10, 02:33
Tι είναι αυτό με τούς ξερόλες της εφοα Πέμπτη πρωί και δεν έχουν ενημερώσει το site για τα αποτελέσματα του πανελλήνιου Α/Γ της Τετάρτης (χρειάζονται μόνο 4 λεπτά εργασίας) είμαι σίγουρος ότι φταίνε όλοι οι άλλοι καί όχι ο θεοδωροπουλος που είναι υπεύθυνος (α ρε βρεγμένη σανίδα που θέλετε).

DAVE
03-09-10, 18:10
To είδα και εγώ καί συμφωνώ μαζί σου ο συγκεκριμένος πατέρας όντως παραφέρθηκε στον αγώνα αυτόν.

PREDATORUS
03-09-10, 18:46
To είδα και εγώ καί συμφωνώ μαζί σου ο συγκεκριμένος πατέρας όντως παραφέρθηκε στον αγώνα αυτόν.

ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ Η ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΗΘΕΙ!!!ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΠΑΡ ΟΛΟ ΠΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΕ 1-2 ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΒΡΙΣΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΑΘΛΗΤΗ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΑΘΛΗΤΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ!! ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕ ΧΑΙΡΕΤΑΕΙ ΠΑΝΤΑ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΦΕΡΘΗΚΕ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΕ ΑΣΧΗΜΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!

ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΠΡΩΤΟΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΤΕ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?:confused:

DAVE
03-09-10, 19:44
H απάντηση μου είχε να κάνει με τους ζήτουλες που απαιτούν χρήματα από τον έλληνα φορολογούμενο για να γίνουν τα παιδιά τους επαγγελματίες τενίστες σε αυτό το θέμα λοιπόν οι συγκεκριμένη οικογένεια ήταν καί παραμένει αξιοπρεπής , διότι ουδέποτε ζήτησε η απαίτησε χρήματα απο την εφοα για έξοδα του παιδιού τους όταν πηγαίνει εκτός ελλάδας για αγώνες της itf (επαγγελματικούς αγώνες δηλαδή).

PREDATORUS
03-09-10, 20:09
H απάντηση μου είχε να κάνει με τους ζήτουλες που απαιτούν χρήματα από τον έλληνα φορολογούμενο για να γίνουν τα παιδιά τους επαγγελματίες τενίστες σε αυτό το θέμα λοιπόν οι συγκεκριμένη οικογένεια ήταν καί παραμένει αξιοπρεπής , διότι ουδέποτε ζήτησε η απαίτησε χρήματα απο την εφοα για έξοδα του παιδιού τους όταν πηγαίνει εκτός ελλάδας για αγώνες της itf (επαγγελματικούς αγώνες δηλαδή).

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΜΕ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ!!! ΤΟ "ΖΗΤΟΥΛΕΣ" ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΟΙΟΥΣ ΕΝΝΟΕΙΣ?? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ?? ΜΗΠΩΣ ΠΙΑΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΑ??

ΑΜ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΣΠΥΡΑΚΟΥ ΝΑ ΤΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙ !!! ΒΛΕΠΕ ΚΛΕΦΤΑΚΟ ΚΛΠ ΑΘΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ ΛΑΓΟΥΣ ΜΕ ΠΕΤΡΑΧΕΙΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΔΕΚΑΡΑ ΤΣΑΚΙΣΤΗ!! ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Η ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΖΗΤΟΥΛΕΣ???

ΜΑΛΛΟΝ ΑΛΛΟΥ ΖΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΞΟΔΕΥΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙ"ΑΥΤΟ ΛΕΣ ΟΤΙ ΛΕΣ!! ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΦΡΑΓΚΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΙΜΟΡΡΑΓΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣ!!! ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Η ΕΦΟΑ ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΠΕΝΔΥΕΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΛΛΑ!!! ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΒΟΛΕΥΕΙ ΜΟΝΟΝ ΤΟΥΣ ΗΜΕΤΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΑΚΟΥ!!!

ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ!!!:cool:

DAVE
03-09-10, 20:32
Ποιός δίνει το δικαίωμα στην προεδράρα να τάζει , ακριβώς αυτοί που θέλουν να κάνουν τους κανακάρηδες τους επαγγελματίες τενίστες με λεφτά του έλληνα φορολογούμενου(αυτοί είναι οι ζήτουλες εάν δεν το κατάλαβες).Καμία επιχορήγηση στην εφοα από το κράτος καί τότε θα δείς πως θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα, τότε μπορεί να φύγει και η προεδράρα καί να πάει σπίτι του (αφού κατ εσένα βάζει το χέρι του στο μέλι) και ο κάθε γονιος θα μπορεί να κάνει το κουμάντο του βασιζόμενος στις δικές του δυνάμεις. Φίλε μου τι να γίνει διαφωνώ μαζί σου, κατ εμένα όποιος αιμοραγεί οικονομικά για να δεί τον γιό η κόρη του( ηλικίας άνω των 19 ετων ) στο # 400 της itf είναι επιεικώς αφελής αλλά εάν το κάνει με δικά του χρήματα δεν μας πέφτει λόγος.

DAVE
04-09-10, 11:25
Η επανάσταση φίλε μου δεν γίνεται με σαμπάνιες απαιτούντε βαθιές τομές και ρήξη με το κατεστημένο για να αλλάξει η πορεία του ελληνικού τένις , όχι όπου μας βολεύει το σύστημα είναι εντάξει και όπου δεν μας βολεύει φωνάζουμε .900.000 μείον 650.000 (για μισθοδοσία) μας μένουν 250.000 αφαίρεσε ενοίκια ,φώτα ,τηλέφωνα κλπ. μένουν λίγα ούτως η άλλως.Προτείνω λοιπόν οι υπάλληλοι της εφοα να πληρώνονται απευθείας από το κράτος (είναι δημόσιοι υπάλληλοι) καί η ομοσπονδία να μετακομήσει στα γραφεία του οακα (όπως και άλλες ομοσπονδίες που δεν πληρώνουν ενοίκιο η πληρώνουν ένα συμβολικό ποσό) να μην παίρνει η εφοα καμία επιχορήγηση από το κράτος και όποιος θέλει να λέγεται πρόεδρος να βάζει το χεράκι του στην τσέπη του (το προεδριλίκι πληρώνεται) έτσι να δείς πως θα φύγουν τα ποντίκια και θα έρθουν οι σπόνσορες.Οσο για τους ζήτουλες δεν θα υπάρχει λόγος να ξευτηλίζονται.
ΚΑΛΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΙΣΤΕΎΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΤΗΣ ΕΦΟΑ ΑΚΟΥΣΑΝ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΦΩΝΕΣ, ΣΚΕΠΑΣΟΥ ΚΑΛΑ ΜΗ ΚΡΥΩΣΕΙΣ.

PREDATORUS
04-09-10, 12:10
ΣΩΣΤΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ΓΙΑ ΡΗΞΗ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ ΤΗΣ ΕΦΟΑ!!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΝ ΙΔΡΩΣΕ ΤΟ ΑΥΤΑΚΙ ΤΟΥΣ Η ΑΝ ΛΑΔΩΣΕ Η ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ!!!:confused:

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΦΩΝΑΖΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ!!! ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ Η ΕΚΒΑΣΗ ΑΥΤΗ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΕΚΠΛΗΚΤΟ ΜΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟ ΔΕ!!!! :confused:

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ:rolleyes:

PREDATORUS
05-09-10, 20:12
Απλα και ομορφα ετσι οπως ταιριαζει σε ενα παιδι πολυ σεμνο και αγνο ο Παρις Γεμουχιδης εκλεισε τα στοματα των φαρμακογλωσσων που τον αμφισβητουσαν!!

Χωρις ακροτητες και με αγωνιστικο πνευμα ο Παρις κατεκτησε το πανελληνιο πρωταθλημα ανδρων τοσο στα μονα οσο και στα διπλα αναγκαζοντας τον κλεανθη παπαδοπουλο προεδρο του ττ να απαιτησει ουσιαστικα απο τον "μαυρογιαλουρο" να αποκαταστησει τον Παρι στη θεση που του αξιζε και του αξιζει δηλαδη στην συμμετοχη του στην εθνικη ομαδα για το davis cup!!

Καποιοι δυσκολευονται να καταλαβουν οτι ο Παρις εχει φτασει μονος του εκει που ειναι και επειδη δεν εγλυφε τον σπυρακο επεσε σε δυσμενεια που του στοιχισε την συμμετοχη του στην εθνικη!!!

Την απαντηση ομως την εδωσε σημερα εκει που επρεπε και εκει που πρεπει να την δινει καθε αθλητης που σεβεται τον εαυτο του-- μεσα στο γηπεδο --- και οχι στα παρασκηνια και στις βεγγερες!!!

Αξιος πρωταθλητης αγορι μου και μπραβο αλλη μια φορα;)

YΓ: Δανεισμενο απο το TENNIS PΟΙNT GREECE http://tennispointgreece-predatorus.blogspot.com/

ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΙΝΚ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΕΛΛΑΔΑΣ

https://acrobat.com/#d=mkH0TlD0EcSFVAn2dBh6TQ

PREDATORUS
06-09-10, 13:54
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΝΔΡΩΝ !!! ΟΙ ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΣΤΑ ΔΙΠΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΕΣ ΟΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΝΤΡΟΠΗ !!!!!

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΝΑ ΒΡΙΖΩ ΕΤΣΙ ΧΥΔΑΙΑ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΚΑΙ ΙΣΑ ΙΣΑ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΘΟΥΝ ΤΟΣΟ ΔΙΕΘΝΩΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΕΓΧΩΡΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ !!!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ Κε ΔΑΥΙΔ Η ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΘΛΗΤΗ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!! ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΣΤΡΑΦΗΚΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΚΑΝΕΝΟΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΠΟΥ ΑΔΙΚΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΥΛΗ !!!!

ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΑΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΕΤΕΡΟΝ ΕΚΑΤΕΡΟΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΠΑΞΙΩΝΕΤΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ!!! ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΕΠΙΣΗΜΟ ΦΟΡΕΑ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΝΝΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΕΓΩ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΤΗΣ ΕΦΟΑ!!!

ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΣΠΥΡΑΚΟΥ !!!!

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΕΜΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ !!! ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΙ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΤΙ ΠΙΚΡΟΧΟΛΑ ΛΟΓΙΑ ΛΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΟΠΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΗΜΕΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΚΥΝΗΓΗΘΗΚΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΟ ΥΠΟΧΘΟΝΙΟ ΤΡΟΠΟ !!!! ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΝΑ ΕΞΕΥΤΕΛΙΖΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΞΙΑ ΕΣΤΩ 600-500 ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ!!!!

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΡΙ ΜΠΡΑΒΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΞΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΝΝΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΑ ΤΟΥ ΣΠΥΡΑΚΟΥ!!!!:cool:

DAVE
06-09-10, 17:54
Kαλώ τον ζανιά εάν φοράει παντελόνια να δημοσιεύση πόσα χρήματα έχουν εκταμιευθεί απο το ταμείο της εφοα για τους γεμουχίδη, γιακούμποβιτς και γερασίμου (για τον καθένα χωριστά και συνολικά χωρίς να συμπεριλαμβάνονται τα έξοδα για συμμετοχή στού αγώνες των εθνικών ομάδων).θα χάσετε την λαλιά σας όταν δείτε τα ποσά.
δεν τα βάζω με τους συγκριμένους αθλητές , μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια , με τις αρρωστημένες νοοτροπίες τα βάζω
το θέμα δεν είναι αγωνιστικό αλλά κοινωνικο-οικονομικό.είναι καιρός να εκδιωχθουν από τον χώρο του τένις οι κλέφτες οι αχάριστοι και οι ζήτουλες.
Kαί πες μας σε παρακαλώ με ονόματα ποιοί είναι οι ημέτεροι που στηρίζονται από την εφοα (με ονόματα καί αποδείξεις η εδώ ισχύει το "κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει"),εάν θέλετε κάθαρση εδώ ήμαστε , εδώ και τώρα

PREDATORUS
06-09-10, 18:50
Kαλώ τον ζανιά εάν φοράει παντελόνια να δημοσιεύση πόσα χρήματα έχουν εκταμιευθεί απο το ταμείο της εφοα για τους γεμουχίδη, γιακούμποβιτς και γερασίμου (για τον καθένα χωριστά και συνολικά χωρίς να συμπεριλαμβάνονται τα έξοδα για συμμετοχή στού αγώνες των εθνικών ομάδων).θα χάσετε την λαλιά σας όταν δείτε τα ποσά.
δεν τα βάζω με τους συγκριμένους αθλητές , μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια , με τις αρρωστημένες νοοτροπίες τα βάζω
το θέμα δεν είναι αγωνιστικό αλλά κοινωνικο-οικονομικό.είναι καιρός να εκδιωχθουν από τον χώρο του τένις οι κλέφτες οι αχάριστοι και οι ζήτουλες.
Kαί πες μας σε παρακαλώ με ονόματα ποιοί είναι οι ημέτεροι που στηρίζονται από την εφοα (με ονόματα καί αποδείξεις η εδώ ισχύει το "κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει"),εάν θέλετε κάθαρση εδώ ήμαστε , εδώ και τώρα


ΘΕΛΕΙΣ ΗΜΕΤΕΡΟΥΣ ???? ΠΑΡΕ ΗΜΕΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ!!!

ΚΕΙΣΙΔΗΣ !!! ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΤΡΥΠΩΣΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΕΦΕΡΕ ΞΕΡΕΙΣ???

ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΥΝΟΗΜΕΝΟΣ Ο ΓΕΜΟΥΧΙΔΗΣ ???

ΝΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΠΟΣΑ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟ ΓΕΜΟΥΧΙΔΗ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!!

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΗΜΕΤΕΡΟΥΣ ΘΑ ΣΤΑ ΠΩ ΜΟΛΙΣ ΜΑΘΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ!!!

ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΗΜΕΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗ ΓΙΑΤΙ Ο Κος ΔΑΥΙΔ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕ ΨΕΜΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΣ!!!

https://acrobat.com/#d=nJCmXkQRjxMj7KMfRIKZfg

ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΩΝΥΜΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΡΙ!!!

PREDATORUS
06-09-10, 21:03
:D ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ Ο ΣΠΥΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΟΣΑ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ ΤΟΥ!!! ΤΟΤΕ ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ "ΠΟΙΚΙΛΛΟΧΡΩΜΟΝ ΕΡΙΦΙΟΝ " ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΚΑΤΑΚΟΥΖΗΝΟΣ (ΧΑΡΗΣ ΡΩΜΑΣ)!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΧΡΗΣΤΗ ΑΝ ΔΕΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΤΑΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΗΜΑ!!! ΟΜΩΣ Ο ΚΑΘΕ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ? ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΣΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ !!!! ΤΗΝ ΔΟΞΑΝ ΓΑΡ ΠΟΛΛΟΙ ΕΜΙΣΗΣΑΝ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΟΥΔΕΙΣ!!!

ΚΑΛΗ Η ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΦΥΤΩΡΙΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΠΕΝΔΥΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΦΥΤΩΡΙΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΩΣΤΕ ΤΑ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΝΑ ΠΡΟΩΘΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΝΑ ΕΞΕΛΙΣΣΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ!!!:cool:

DAVE
06-09-10, 21:40
Να λοιπόν που όλη αυτή η συζήτηση φέρνει αποτέλεσμα.Μπορούμε με εντολή εισαγγελέα (εάν δεν τα δίνει η εφοα αυθόρμητα)
να έχουμε τη λίστα με τις επιχορηγήσεις.
Τώρα όσον αφορά τις μικρές ηλικίες στα junior αυτά συντηρούνται οικονομικά από το βαλάντιο των γονιών καί την τρέλλα ορισμενων παραγόντων, κατά γενική ομολογία αλλά και βάση των αριθμων τους καλύτερους μικρούς (10-14) juniors αθλητές έχουν (στην Αττική ) η Βουλιαγμένη η Βάρη ο μαραθώνας και ο καλοβελώνης κανείς από αυτούς δεν παίρνει επιχορήγηση από την εφοα (η Βάρη παίρνει κάτι ψίχουλα ο δε Κοντονής τους έχει στείλει επιστολή ότι δεν δέχεται επιχορηγήσεις ).Αυτό και μόνο φίλε μου δείχνει ότι δεν χρειάζονται επιχορηγήσεις του δημοσίου για να βγούν καλλοί μικροί juniors αλλά οπωσδήποτε χρειάζεται καλή διαχείρηση , οργάνωση και καλοί σύλλογοι. (στους παραπάνω συλλόγους δεν ανέφερα την Ηλιούπολη παρότι εχει καλούς μικρούς αθλητές διότι συντηρήται από την εφοα και έχει την αβάντα του ζανιά).

PREDATORUS
06-09-10, 21:48
:D ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΙΣΧΟΣ ΓΗΠΕΔΑ ( ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΛΗΡΑ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΩΜΑΤΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΦΕΡΤΑ) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΝΤΗΡΕΙ Ο ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΣ!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΚΡΕΜΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΙΝΙΚΑ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ :cool:

DAVE
06-09-10, 21:53
ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΣΥΝΤΗΡΗΤΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ

PREDATORUS
06-09-10, 22:20
ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΣΥΝΤΗΡΗΤΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ

ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ ΑΝ ΔΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΕΦΟΑ:mad: