PDA

Επιστροφή στο Forum : Παραίτηση Μουζακίτη από ΔΣ ΕΦΟΑ



tennisnews
01-07-10, 17:49
Την παραίτησή του από το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΦΟΑ, όπου κατείχε το αξίωμα του Β' Αντιπροέδρου υπέβαλε με επιστολή του στις 21 Ιουνίου ο Σπύρος Μουζακίτης, καταγγέλλοντας τον πρόεδρο της ΕΦΟΑ Σπύρο Ζαννιά, καλώντας τον μάλιστα να κάνει και εκείνος το ίδιο, να παραιτηθεί. Ο πρόεδρος του ΟΑ Σύρου που διοργάνωσε με μαγάλη επιτυχία πριν από λίγες μέρες πανελλαδικό πρωτάθλημα στην Σύρο, 10 μέρες αργότερα, επιβεβαίωσε στο tennisnews.gr πως μένει σταθερός και αμετάκλητος στην απόφασή του αυτή που αποτελεί μια γενναία πράξη αντίδρασης στα δρώμενα του ελληνικού τένις... Το γεγονός μάλιστα πως ο κ. Μουζακίτης αποτέλεσε τα 15 τελευταία χρόνια στενό συνεργάτη του ποέδρου της ΕΦΟΑ Σπύρου Ζαννιά, δίνει ιδιαίτερο νόημα στην κίνηση αυτή.
Μία ακόμη σκληρή φωνή αντίδρασης είχε ακουστεί πριν από λίγες μέρες από τον πρόεδρο του Ο.Α. Βουλιαγμένης, Διονύση Κοντονή, ο οποίος χαρακτήρισε ανίκανους και επικίνδυνους τους διοικούντες της ΕΦΟΑ με αφορμή τις λανθασμένες βαθμολογίες που είχε αναρτήσει η Ελληνική Ομοσπονδία Αντισφαίρισης
Αναλυτικά η ανακοίνωση (17/6/2010) του προέδρου του Ο.Α. Βουλιαγμένης είχε ως εξής:


"ΠΡΟΣ ΕΦΟΑ
Κύριοι

Γιά μιά ακόμη φορά καταφέρατε να αποδείξετε όχι μόνο πόσο ανίκανοι αλλά καί πόσο επικήνδυνοι είστε. ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ JUNIOR 2010 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟ Α-Γ ΣΤΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.(Ολες οι μέχρι σήμερα βαθμολογίες πού έχετε εκδώσει για σχεδόν όλα τα πανελλαδικά junior 2009 καί 2010 ήταν επίσης λάθος , επί αυτού σας είχαμε επανειλλημένα ενημερώσει εξαντλώντας καθε όριο υπομονής αλλά και καλοπροαίρεσης , υπάρχει βέβαια και η σχετική αλληλογραφία επί αυτού). Πλέον είστε οι μόνοι υπεύθυνοι ενώπιον αθλητών και γονέων γιά τίς νομικές εξελίξεις διότι εσείς με τις παρατυπίες και τυχόν παρανομίες σας μας αναγκάζετε να βρούμε το δίκηο μας προσφεύγοντας στην δικαιοσύνη.


ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΚΟΝΤΟΝΗΣ
ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο.Α ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Υ.Γ Το παρόν θα αποσταλεί σε όλους τους ομίλους όπως και στόν γραπτό και ηλεκτρονικό τύπο."

PREDATORUS
01-07-10, 18:03
ΑΛΛΟ ΚΟΝΤΟΝΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ ΜΗΝ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ!!

Η ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ ΜΟΥΖΑΚΙΤΗ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ Η ΒΑΡΚΑ ΤΟΥ ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΠΑΖΕΙ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΤΙΚΟΙ!!

Η ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΚΟΝΤΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΧΝΙΚΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΠΤΕΤΑΙ ΤΗΣ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΗ ΣΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΩΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΩΝ!!!

ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΣΩΣΤΗ ΤΟΥΣ ΒΑΣΗ!!!ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΛΛΟ!!

ΤΩΡΑ ΑΝ Η ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥΖΑΚΙΤΗ ΔΡΟΜΟΛΟΓΕΙ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΦΟΑ Η ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ ΕΝΤΟΣ ΟΛΙΓΟΥ ??? ΜΟΝΟ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!:confused:

Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!!ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΗΚΑΝΕ ΣΤΟ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗ ΣΥΡΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΤΑ ΠΗΡΕ Ο ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΘΕΙ ΕΤΣΙ!!!

ΚΙ ΟΜΩΣ ΚΥΡΙΕ ΜΟΥΖΑΚΙΤΗ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΠΗΓΑΙΝΕΣ Ο ΜΑΥΡΟΓΙΑΛΟΥΡΟΣ ΕΡΧΟΤΑΝ!! ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΓΓΛΙΚΟ ΡΗΤΟ : ONCE A LA-MOGIO ALWAYS LA-MOGIO!!!
ΑΥΤΑ ΚΑΙ Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ!!!:cool:

DAVE
01-07-10, 18:13
Φίλε νομίζω ότι άπτεσαι της σοφίας.Φαίνεται ότι ο φίλος μου ο Βάρφης έχει απόλυτο δίκηο, το κατέχεις το θέμα.Θα τα πούμε στη Νάουσα.

PREDATORUS
01-07-10, 19:47
φίλε νομίζω ότι άπτεσαι της σοφίας.φαίνετε ότι ο φίλος μου ο βάρφης έχει απόλυτο δίκηο, το κατέχεις το θέμα.θα τα πούμε στη νάουσα.

δεν νομιζω οτι θα ειμαι ναουσα αλλα σιγουρα θα βρεθουμε οταν πρεπει:d