Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 45

Θέμα: Παραγγελίες εν μέσω capital control

  1. #31
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .

    Γιώργο χλωμό...
    Το μόνο που διαβάζω πως άλλαξε στο επίμαχο άρθρο (παρακάτω) είναι ότι το πεντακοσάρικο έγινε χιλιάρικο...
    Οπότε εφόσον δεν έλλαξε τίποτε από τα υπόλοιπα, πχ. ποιός αποφασίζει να περάσει την χ μεταφορά και όχι την ψ, συνεχίζουμε στα ίδια...

    5.α Κατά παρέκκλιση των προβλεπομένων στην παράγραφο 4 του παρόντος άρθρου, επιτρέπεται η αποδοχή και εκτέλεση εντολών μεταφοράς κεφαλαίων προς το εξωτερικό από τα εποπτευόμενα από την Τράπεζα της Ελλάδος ιδρύματα πληρωμών, συμπεριλαμβανομένων των αντιπροσώπων αυτών, καθώς και από ιδρύματα πληρωμών άλλων κρατών μελών της Ε.Ε. που παρέχουν νομίμως μέσω αντιπροσώπων τους στην Ελλάδα ή μέσω της εταιρείας Ελληνικά Ταχυδρομεία Α.Ε., υπηρεσίες εμβασμάτων (money remittance) έως του ποσού των χιλίων (1.000) (500) ευρώ ανά φυσικό πρόσωπο/πληρωτή ανά ημερολογιακό μήνα, και μέχρι μηνιαίου ορίου σε ευρώ για το σύνολο των ανωτέρω παρόχων Υπηρεσιών Πληρωμών, το οποίο θα ορίζει και θα κατανέμει ανά πάροχο Υπηρεσιών Πληρωμών με απόφασή της η Επιτροπή Έγκρισης Τραπεζικών Συναλλαγών. Το όριο ανά πάροχο Υπηρεσιών Πληρωμών, τον ακριβή τρόπο υπολογισμού του οποίου ορίζει με απόφαση της η Επιτροπή Έγκρισης Τραπεζικών Συναλλαγών, νοείται ως το υπόλοιπο που προκύπτει σε μηνιαία βάση κατόπιν συμψηφισμού των εισερχομένων (προς την Ελλάδα) με τα εξερχόμενα (προς το εξωτερικό) εμβάσματα που έχουν διενεργηθεί μέσω του παρόχου Υπηρεσιών Πληρωμών
    Πηγή: Taxheaven © Δείτε περισσότερα http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/28260


  2. #32
    Junior Member
    Εγγραφή
    10-04-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    30
    Στο TennisPoint αγοράζεις κανονικά (όπως πολύ σωστά με είχε συμβουλέψει φίλος στο forum).

  3. #33
    Δεν διαβασα ολες τις σελιδες.. και δεν ξερω αν εχει ξανααναφερθει .... διαβάστε για την καρτα Revolut virtual χρεωστικη καρτα μποορεις να κανεις αγορες απο παντου

  4. #34
    Junior Member
    Εγγραφή
    16-05-2015
    Μηνύματα
    15
    καλησπερα μετα απο καιρο , θελω να κανω μια παραγγελια απο tennispoint που οπως διαβασα γινονται κανονικα οι παραγγελιες.Απ οτι παρατηρησα οι περισσοτερες δεν ειναι πλεγμενες. Η απορια μου ειναι οτι αν θελω εγω πχ να παρω μια με το εργοστασιακο πλεξιμο δεν γινεται η υπαρχει καμια επιλογη και απλα μου εχει ξεφυγει ? Ευχαριστω εκ των προτέρων!
    Α και επισης αν οντως πρεπει να βαλω πλεγμα ποιο θα ταιριαζε σ αυτη και σε ποιο κιλα ? YouTek Graphene Extreme Lite
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bass : 29-04-16 στις 17:35

  5. #35
    Junior Member
    Εγγραφή
    16-05-2015
    Μηνύματα
    15
    UPDATE : καποιοι πραγματοποιησαν αγορες απο ηλεκτρονικα καταστηματα που δεν μπορουσαν λογω capitals μεσω της καρτας REVOLUT (http://www.iphonehellas.gr/forum/top...%CF%83-revolut). Δεν το εχω δοκιμασει αλλα σκεφτομαι να κανω παραγγελια τωρα απο tennis warehouse και να την χρησιμοποιησω . Βρηκα σε πολυ καλη τιμη (79,90) την Babolat Pure Strike 100 Racket και λεω να την τσιμπησω , Υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει με το stringing παρακαλω?

  6. #36
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    bass, σου έστειλα pm...

    Τελικά δεν μπορείς να δεχθείς pm γιατί το inbox σου είναι γεμάτο.
    Θα πρέπει να σβήσεις μηνύματα.

    Ήταν για αυτό...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    Επίσης, εάν κάποιος ενδιαφέρεται για αγορά της ίδιας ρακέτας (Prince Tour 98 ESP)
    και μπορεί να παραγγείλει από το TWE είμαι μέσα...
    και με free μεταφορικά! - Ακόμα καλύτερα με την παραγγελία δύο ίδιων, θα μας έρθει η καθεμία 60€ καινούργια
    Στείλε pm εάν μένεις Αθήνα και σε ενδιαφέρειι !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 30-04-16 στις 10:35

  7. #37
    Μόλις παρήγγειλα από Tennis Wearhouse ΧΩΡΙΣ να ανεβάσω χρήματα στο paypal με τον γνωστό τρόπο που χρησιμοποιούσαμε τόσο καιρό λόγω capital.... η αγορά βέβαια έγινε μέσω paypal στο οποίο έχω συνδέσει την prepaid κάρτα μου. Με τον ίδιο τρόπο παρήγγειλα και από StringersWorld. ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DJTaurus : 16-08-16 στις 11:54

  8. #38
    Αιώνες μπροστά το Tennis Wearhouse. Ήθελα να αλλάξω νούμερο σε ένα tshirt. Υπάρχει στο site τους αυτόματο σύστημα οπου σου βγάζει για εκτύπωση παραστατικό των ΕΛΤΑ. Το στέλνεις με δική τους χρέωση και παραλαμβάνεις πάλι με δική τους χρέωση. Χωρίς πολλά πολλά και χωρίς να μου κάνουν ερωτήσεις σε τι κατάσταση είναι το tshirt που τους έστειλα πίσω.... όπως ακριβώς γίνεται και με αλλαγές εντός Ελλάδος στα skroutzadika και γενικότερα που σε χρεώνουν 10 ευρώ τα μεταφορικά για επιστροφές κτλ....

  9. #39
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Μηνύματα
    247
    Τα πράγματα είναι όπως τα λες ακριβώς DJTaurus. Το έχω κάνει κι εγώ. Είναι επαγγελματίες οι άνθρωποι.
    Το μόνο μειονέκτημα που συνάντησα εγώ στην όλη διαδικασία ήταν η πολύ αργή διαβίβαση του προϊόντος σε αυτούς από τα ΕΛΤΑ-DHL-Deutche Post. Φυσικά για αυτό δεν ευθύνεται το Tennis Warehouse Europe.
    Μάλιστα είναι τόσο επαγγελματίες στο TWE που είχα ζητήσει να προστεθούν κάποια μικροπραγματάκια στο προϊόν που ζήτησα για αλλαγή αφού θα ερχόταν που θα ερχόταν δέμα προς εμένα με free shipping και ενώ αργούσαν να παραλάβουν το επιστρεφόμενο από εμένα και για να μην περιμένω μου τα έστειλαν νωρίτερα αυτά τα μικροπραγματάκια με free shipping. Αυτά που ζήτησα στοίχιζαν κάτω από 25 ευρώ και παρόλα αυτά ενώ εγώ δεν τα βιαζόμουν μου τα στείλανε δωρεάν, προφανώς για να μην περιμένω πότε θα παραλάβουν το επιστρεφόμενο ωστε να ξεκινήσει η αποστολή του νέου μαζί με αυτά τα πρόσθετα που ζήτησα. Σαν έμποροι οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες με την έννοια του όρου.

  10. #40
    Οι τιμές των μεταφορικών στη χώρα μας είναι υψηλές και πι υπηρεσίες που προσφέρονται είναι αστείες. Δεν είναι τυχαίο που ο γρηγορότερος και ίσως οικονομικότερος τρόπος αποστολής στην Ελλάδα του 2016 είναι το ΚΤΕΛ.
    Άρα κατα τη γνώμη μου δεν ευθύνονται σε τόσο μεγάλο βαθμό τα εδώ καταστήματα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας