Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 42

Θέμα: αγορα πρωτης - καινουργιος

  1. #21
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Από την άλλη βέβαια bass, αγοράζοντας τη συγκεκριμένη ρακέτα που πρότεινα (Pure Drive Lite) στον Βασίλη, δίνεις 80 ευρώ και παίρνεις μια ρακέτα που σήμερα στοιχίζει στην Αμερική 130 ευρώ και όταν κυκλοφόρησε είχε κοντά στα 200 ευρώ. Αυτό είναι σίγουρα μια πολύ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ...

    Και σκέψου ότι με τα 20 ευρώ (έως τα 100 ευρώ που δεν πληρώνεις μεταφορικά) παίρνεις κάποια πράγματα (σε μισή τιμή απ' όσο έχουν στην Ελλάδα) που είναι επίσης ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ και που έτσι κι αλλιώς και εσύ θα τα αγοράσεις... Μπαλάκια, overgrip κλπ...

  2. #22
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την άλλη βέβαια bass, αγοράζοντας τη συγκεκριμένη ρακέτα που πρότεινα (Pure Drive Lite) στον Βασίλη, δίνεις 80 ευρώ και παίρνεις μια ρακέτα που σήμερα στοιχίζει στην Αμερική 130 ευρώ και όταν κυκλοφόρησε είχε κοντά στα 200 ευρώ. Αυτό είναι σίγουρα μια πολύ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ...

    Και σκέψου ότι με τα 20 ευρώ (έως τα 100 ευρώ που δεν πληρώνεις μεταφορικά) παίρνεις κάποια πράγματα (σε μισή τιμή απ' όσο έχουν στην Ελλάδα) που είναι επίσης ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ και που έτσι κι αλλιώς και εσύ θα τα αγοράσεις... Μπαλάκια, overgrip κλπ...

    και για να στα πω εγω που τα εχω προχειρα. πηρα την babolat pure drive lite + 4 μπαλακια + overgrip + εξτρα χορδες για αλλο πλεξιμο στα 104ευρω με δωρεαν τα εξοδα αποστολης με fedex στην πορτα μου και σε μια εβδομαδα απο την ημερα αγορας θα ειναι σπιτι μου. αμα βρε αδερφε δεν την θες σε 6 μηνες την δινεις ενα 60αρι πακετα με τα πραγματα και εχασες 40 ευρω!

  3. #23
    επίσης σήμερα επαιξα με την head mx pro lite (270γρ) και στο χερι μου ήταν πολυ πολυ καλη! η καλυτερη που εχω πιάσει!

    υπάρχει στο zakret http://www.zakcret.gr/eshop/%CE%A4%C...00634250049-37


    οπως και αυτή που είναι φθηνότερη http://www.zakcret.gr/eshop/HEAD-MX-...37?search=head

    και έχεις με το κουπόνι "extra15" 15% έκπτωση και βγαίνει η πρώτη στα 84 με δωρεάν μεταφορικά. ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΜΕΓΕΘΟΣ ΟΜΩΣ!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη basilis_k6 : 18-05-15 στις 22:11

  4. #24
    Junior Member
    Εγγραφή
    16-05-2015
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την άλλη βέβαια bass, αγοράζοντας τη συγκεκριμένη ρακέτα που πρότεινα (Pure Drive Lite) στον Βασίλη, δίνεις 80 ευρώ και παίρνεις μια ρακέτα που σήμερα στοιχίζει στην Αμερική 130 ευρώ και όταν κυκλοφόρησε είχε κοντά στα 200 ευρώ. Αυτό είναι σίγουρα μια πολύ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ...

    Και σκέψου ότι με τα 20 ευρώ (έως τα 100 ευρώ που δεν πληρώνεις μεταφορικά) παίρνεις κάποια πράγματα (σε μισή τιμή απ' όσο έχουν στην Ελλάδα) που είναι επίσης ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ και που έτσι κι αλλιώς και εσύ θα τα αγοράσεις... Μπαλάκια, overgrip κλπ...
    ετσι οπως το θετεις με ψηνεις παρα πολυ...να ρωτησω πρεπει να επιλεξω εκει που λεει string και αν ναι τι να βαλω? και με τι tension ? 23?

  5. #25
    Σου Στέλνω πμ με αυτά που μου είπε και μένα ο simplicius

  6. #26
    Junior Member
    Εγγραφή
    16-05-2015
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο basilis_k6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου Στέλνω πμ με αυτά που μου είπε και μένα ο simplicius
    ευχαριστω βασιλη

  7. #27
    αν την παραγγείλεις διάβασε εδω. http://www.tennisforum.gr/showthread...CE%B1%21/page2

    δεν έχω παίξει ακόμα αλλα θα παίξω την δευτέρα!

  8. #28
    Η Pure drive lite http://www.tenniswarehouse-europe.com/Babolat_Pure_Drive_Lite_Racket_2012__/descpageRCQDF-BPDL11.html
    που σου προτείνει ο Βασίλης είναι η καλύτερη επιλογή ... Πολύ βολική 100 άρι κεφάλι που θα σε βοηθήσει στα χτυπήμα ειδικά στην αρχή και όσα επίπεδα και άν αναίβεις θα έχεις μία αγωνιστική ρακέτα ...
    Ούτε ελαφριά πολύ ούτε βαρυά .... και στο μέλλον αν θες να δώσεις βάρος την κάνεις custumize και είσαι όκ ... και είναι και σε προσφορά αν σκευτείς ότι έχει πανω απο 120 και κοντά στα 150 ευρό σε άλλα σίτε ..
    Επίσης την έχω δοκημάσει αν και ελαφριά για έμένα είναι ανετη αν και ελαφρώς σκληρη αλλα αυτό είναι γενικό φαινόμενο με τις babolat ....και με ένα fited πλέγμα θα έχεις πολύ ωραία αίσθηση ...και συμβουλευτικα αν δέν θές να διαθέσεις τα χρηματα για τα μεταφορικά και είσαι σε Μεγαλούπολη κάνε ενα section για μια παραγγελεία για να μαζευτεί η παραγγελεία πάνω απο 100 ευρώ και να μην πληρώσεις έξοδα !

  9. #29
    Σας διαβάζω αλλα δεν έχω γράψει απο τοτε...

    Ξαναβγήκα στη γυρα για ρακετα και οι λογοι ειναι οι εξης:

    η ρακετα μου http://www.tennis-warehouse.com/Babolat_Pure_Drive_Lite_2012/descpageRCBAB-BPDL11.html δεν με ικανοποιει. παίζω καλυτερα με ρακέτες άλλων. δεν έχω εντοπισει το πρόβλημα ακομα. δεν γραφω για να με βοηθησετε αλλα και για να βοηθησω...

    το βάρος της μου φαινετε μια χαρα παρολα αυτα παιζω καλυτερα με λιγο πιο βαριες ρακετες ομως οι ρακετες πανω απο 300-305 με κουραζουν. κυριως αυτο που με απασχολει ειναι οτι με την δικη μου (φλατ παιζω ακομα) οταν βάζω δυναμη δεν μπορω να στοχευσω. επισης αυτο που με ταλαιπωρει αρκετα ειναι οτι ενω ολα μου τα χαλαρα χτυπηματα πανε σωστα, τα δυνατα χτυηπηματα πανε ειτε πολυ χαμηλα (φιλέ) είτε πολύ πολυ μακρια εκτος γηπέδου. με λιγα λογια οταν βάζω δυναμη το touch ειναι παντα λαθος. νιωθω επισης (αυτο ειναι απλα αυτο που νιωθω, δεν ειναι απαραιτητα σωστο) οτι ειναι αρκετα ελαφρυ το κεφάλι της και ζητάει πολύ δυναμη απο μενα για να παει δυνατα η μπαλα εκει που θέλω. αυτο εχει σαν συνέπεια το παραπανω. προφανως λογω απειριας αλλα και παλι με κάνει να πιστευω οτι θέλω άλλη ρακετα. δεν ειναι κακο. αλλοιμονο αν με την πρωτη εβρισκα τη σωστη.

  10. #30
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο basilis_k6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σδεν γραφω για να με βοηθησετε αλλα και για να βοηθησω...
    Γειά σου και πάλι φίλε!
    Πραγματικά δεν καταλαβαίνω σε τι "μας" βοήθησαν τα παραπάνω που γράφεις...
    Εμείς πάλι θα θέλαμε να σε βοηθήσουμε, μιας και είσαι αρχάριος...

    ΤΟ ΜΟΝΟ "πραγματικό" πρόβλημα που θα είχες με την ρακέτα σου, ήταν εάν έλεγες ότι παίζεις μισή ώρα και σε πονάει το χέρι σου!
    Αλλά απ' ότι λες αυτό δεν ισχύει. Αντίθετα ισχύουν μερικά απλά και πανεύκολα στη λύση τους "προβλήματα"...

    Από αυτά που γράφεις.

    Α. Η ρακέτα σου θέλει πλέξιμο ΑΜΕΣΑ! και
    Β. Πρέπει να προσθέσεις λίγο βάρος στο κεφάλι για να αυξήσεις το χαμηλό (καλό για πολύ αρχάριους) swingweight.
    Επίσης έτσι θα αυξήσεις και το twistweight που τώρα που πας να παίξεις γρήγορα (δυνατά δηλ.) βαράς συχνά εκτός κέντρου...

    Βάλε 3 + 3 γραμ. δεξιά και αριστερά στις θέσεις 10 - 2 του ρολογιού. Εάν δεν ξέρεις πως διάβασε εδώ....
    Εάν σου φανεί μετά δυσκίνητη (ή έτσι κι αλλιώς), εξισορρόπησέ την με 4-5 γραμ. μεσα στο butt-cap.

    Και πίστεψέ με, μπορείς να παίξεις παν-άνετα και με ρακέτα 340 γραμμάρια.
    Δεν είναι το βάρος το πρόβλημα. Τα τεράστια swingweights είναι!

    Γι’ αυτό σου προτάθηκε μια ρακέτα με χαμηλά αρχικά χαρακτηριστικά.
    Για να μπορείς να τα αυξάνεις εύκολα χωρίς να ψάχνεσαι συνέχεια με ρακέτες,
    χάνοντας χρόνο βελτίωσης στο άθλημα και φυσικά χρήμα!


    Και μην το πάρεις σαν βοήθεια, εάν έχεις πρόβλημα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Simplicius : 08-11-15 στις 22:24

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας