Σελίδα 7 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 153

Θέμα: Αλλαγή Ρακέτας

  1. #61
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-09-2013
    Περιοχή
    ThessalonΓ*ki, Greece
    Μηνύματα
    103
    Στα 69 $ η prestige ειναι στην Αμερικη.
    Κατα τα αλλα εμενα μου ηρθε πλεγμενη με sonic pro.
    Μαλακο και δυνατο πλεγμα.
    Στη συνεχεια την επλεξα με rpm.
    Πιο κοντρολ.
    Σαν overall εντυπωση μαλλων προς το sonic pro.
    Υποκειμενικη αποψη φυσικα.
    Η κατι υβριδικο με moulti στις cross ή synthetic gut για καλυτερο penetration.

  2. #62
    Junior Member Το avatar του χρήστη ith
    Εγγραφή
    30-03-2013
    Μηνύματα
    286
    http://www.tenniswarehouse-europe.com/dailydeal.html

    http://www.sportsdirect.com/head-you...lcode=74319213

    αυτες που εχουν αναφερθει σε παλαιοτερα ποστ σε τιμή ευκαιριας

  3. #63
    Ντιτζειταυρε, το ψαχνεις υπερβολικα πολυ για το επιπεδο σου και εχεις μπερδευτει πολυ.

    Οι λεπτομερειες που ψαχνεις τοσο εντατικα, δεν θα σου κανουν καμια διαφορα προς το παρον.

    Παρε μια ευκολη, δυνατουτσικη ρακετα για τωρα που ειναι αρχη και μετα απο 1-2 χρονια που θα εχεις παρει χαμπαρι καποια πραγματα για το παιξιμο σου, το ψαχνεις περισσοτερο.

    Τωρα περισσοτερο κακο παρα καλο κανεις.

  4. #64

    Αλλαγή Ρακέτας

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aminias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 69 $ η prestige ειναι στην Αμερικη.
    Κατα τα αλλα εμενα μου ηρθε πλεγμενη με sonic pro.
    Μαλακο και δυνατο πλεγμα.
    Στη συνεχεια την επλεξα με rpm.
    Πιο κοντρολ.
    Σαν overall εντυπωση μαλλων προς το sonic pro.
    Υποκειμενικη αποψη φυσικα.
    Η κατι υβριδικο με moulti στις cross ή synthetic gut για καλυτερο penetration.
    Sonic Pro 16 ή 17? Πάντως και εγώ προτιμώ το Sonic Pro στην Blade μου από το RPM. To RPM έχει μια "αίσθηση ταλάντωσης" στην επαφή με την μπάλα που δεν μου αρέσει. Και μου έχει δημιουργήσει θέμα με τον καρπό που με το Sonic Pro 16 (το πιο μαλακό) δεν είχα. Από αυτά που διάβασα καταλήγω στο Sonic Pro 17 και αν θέλω κάτι μαλακό στο Babolat Xcel.

    1) Περί Service:πετάμε την μπάλα ψηλά (αλλο τόσο όσο το ύψος μας περίπου) η μικρό πέταγμα ώστε να μην χάσουμε χρόνο και να κάνουμε γρήγορη εκτέλεση?

    2) Ξαναέπαιξα με την aeropro drive μεσημέρι αυτή τη φορά με ζεστό καιρό και μου άρεσε αρκετά. Αν και θέλει χρόνο να συνηθίσεις τον χοντρό λαιμό της στεφάνης όσο περισσότερο έπαιζα τόσο μου άρεσε. Σου δίνει μια cheat αίσθηση ότι βελτιώνει τα χτυπήματά σου.... καλύτερα χτυπήματα δλδ χωρίς κόπο. Από αυτά που διαβάζω πρέπει να είναι τα τελευταία 2 χρόνια το πρώτο σε πωλήσεις μοντέλο. Δε νομίζω να είναι τυχαίο όσο και αυξημένο stiffness να διαθέτει. Θα πάρω το ρίσκο και θα την δοκιμάσω.

    3) Ηρθε και η prestige S πριν μερικές ημέρες. Λες και ανέπνευσε ο καρπός μου σε σχέση με την Blade παρότι άπλεχτη είναι 1gr βαρύτερη. Ομολογώ ότι μετάνιωσα που πούλησα την Blade του 13. Οσο βελτιώνεται η τεχνική μου αντιλαμβάνομαι καλύτερα τις ρακέτες. Η Blade του 12 ναι μεν έχει καλύτερο plowthrought αλλά με το μεγαλύτερο βάρος αιώρησης με δυσκολεύει στο σπάσιμο καρπού και προφανώς στο swing.

    4) Επαιξα με την απλή Pro Staff 97 (όχι την RF). Απλά απίστευτη ρακέτα. Βαριά και στιβαρή στεφάνη. Μπόλικη πληροφόρηση στην επαφή και είχα καλύτερη ροή στα χτυπήματά μου από την SixOne 95. Πιο άνετο swing απλώς ήταν υπερβολικά δυνατή. Δύσκολο να ελέγξω την δύναμη και το spin αυτής της ρακέτας στο αρχάριο επίπεδο που βρίσκομαι. Μου άρεσε όμως για μελλοντικά. Καταλαβαίνεις ότι κρατάς κάτι premium. Επίσης δοκίμασα μια παλιά head extreme mp 2.0.... δεν μου άρεσε. Παρόλο το μεγάλο κεφάλι δεν την έβρισκα εύκολα. Μέτρια πληροφόρηση και γενικότερα περίεργη αίσθηση στην αιώρηση. Δεν μου έβγαλε την φυσικότητα της prestige s οταν την πρωτοεπαιξα.

    5) Τι λαβή προτιμάτε στο forehand... eastern, semiwestern ή western?... η western μου φαίνεται πολύ υπερβολική αν και νομίζω έτσι παίζει ο Djokovic.
    http://www.bloomberg.com/apps/data?p...d=iQrhp2qVbyUU

    6) Αν κάποιος γνωρίζει θα ήθελα να μου πεις διαφορές μεταξύ Aeroprodrive και Pure Drive. Οπως θα δείτε στην παρακάτω φωτογραφία η Prestige μου είναι L4 και την αγκαλιάζω άνετα... δλδ θα μπορούσα να πάω και για L5 που λέει ο λόγος. Το θέμα είναι ότι το L4 των Babolat για παράδειγμα είναι το L3 στις άλλες... όλοι τις προτείνουν 1 νούμερο μικρότερο. Nα πάω σε L3 ή L4 σε Babolat?

    Υ.φ. Τι ειναι αυτο το πράγμα με τις babolat οταν μπαίνουν αγγελία. Τις αγοράζουν σαν φυστίκια :P
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DJTaurus : 20-02-15 στις 11:27

  5. #65
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-09-2013
    Περιοχή
    ThessalonΓ*ki, Greece
    Μηνύματα
    103
    Στο νο1 ερωτημα σου θα σου πω μονο τωρα που ειναι αρχη να μαθης να κρεμας το χερι με την ρακετα.

    Στο 2ο η αεροπρο ειναι ρακετα με φανταστικα χτυπηματα ,φανταστικη επιστροφη,φανταστικη δυναμη και φαλτσο,μετριο σερβις και ειναι πολυ δυσκολη για το χερι αν παιζεις πολυ τακτικα.

  6. #66
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-09-2013
    Περιοχή
    ThessalonΓ*ki, Greece
    Μηνύματα
    103
    Στο 6ο τα εχεις βαλει ολα μαζι.
    Γιατι να πας σε βαβολατ αφου εχεις και πρεστιζε και μπλειντ?
    Και η pure drive πολυ καλη ρακετα. Πιο ευκολη και ακομα πιο δυνατη απ την
    Αεροπρο ..κι αυτη φαρμακι για τον καρπο
    Σε αερο προ παρε λ3.(πουλιεται και ευκολοτερα)

  7. #67
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-09-2013
    Περιοχή
    ThessalonΓ*ki, Greece
    Μηνύματα
    103
    Η πρεστιζε σου ηρθε απλεκτη?
    Σε μενα ηρθε πλεγμενη.
    Και μετανιωσα που δεν πηρα και δευτερη με το daily deal.

  8. #68

    Αλλαγή Ρακέτας

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aminias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πρεστιζε σου ηρθε απλεκτη?
    Σε μενα ηρθε πλεγμενη.
    Και μετανιωσα που δεν πηρα και δευτερη με το daily deal.
    Eίχα βάλει unstrung αλλά τελικά την είχαν πλέξει. Από το λίγο που έπλεξα φαίνεται μαλακό πλέγμα. Ξερέις τι πλέγμα τις βάζουν?.... λογικά κανα sonic pro 16. Μου αρέσει πάντως που εχει μήκος σαν ρακέτα. Btw πως και πήρες την Prestige ενα παλιο σχετικά μοντέλο? Ποια είναι η βασική σου ρακέτα?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aminias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο 6ο τα εχεις βαλει ολα μαζι.
    Γιατι να πας σε βαβολατ αφου εχεις και πρεστιζε και μπλειντ?
    Και η pure drive πολυ καλη ρακετα. Πιο ευκολη και ακομα πιο δυνατη απ την
    Αεροπρο ..κι αυτη φαρμακι για τον καρπο
    Σε αερο προ παρε λ3.(πουλιεται και ευκολοτερα)
    Ρε συ καλή χρυσή η Blade αλλά μου δημιουργησε θέμα στον καρπό. Εδώ ακόμα και σε αναμονή σε στασιμότητα νιώθω το βάρος που τραβάει τον καρπό μου προς τα κάτω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aminias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο νο1 ερωτημα σου θα σου πω μονο τωρα που ειναι αρχη να μαθης να κρεμας το χερι με την ρακετα.

    Στο 2ο η αεροπρο ειναι ρακετα με φανταστικα χτυπηματα ,φανταστικη επιστροφη,φανταστικη δυναμη και φαλτσο,μετριο σερβις και ειναι πολυ δυσκολη για το χερι αν παιζεις πολυ τακτικα.
    Κρεμασμα της ρακέτας εννοείς όταν κάνουμε την ελαφρώς κυκλική κίνηση πίσω από το κεφάλι λίγο πριν την σηκώσουμε για την επαφή?

    Σήμερα έπαιξα και με την lite aeropro.... μια χαρά ρακέτα. Φιλικότερη στο χέρι αλλά παρόμοιας φιλοσοφίας. Επαιξα και με την κανονική aeropro και δεν είχα θέμα στον καρπό όπως με την Blade.... απλώς παρατήρησα ότι στην επαφή έχει κραδασμούς. Κάτι που δεν έχω αισθανθεί σε καμία άλλη ρακέτα. Είναι εντυπωσιακό πάντως πόση δύναμη σου δίνει χωρίς κόπο. Λογικά με ένα πολύ μαλακό πλέγμα θα μειωθούν οι κραδασμοί. Eσύ με τι την είχες πλέξει?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DJTaurus : 20-02-15 στις 17:36

  9. #69
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-09-2013
    Περιοχή
    ThessalonΓ*ki, Greece
    Μηνύματα
    103
    Οι αεροπρο του γιου μου ειναι η μια με rpm και η αλλη με luxilon alupower .Αν γενικα θες δυναμη και μαλακη αισθηση πανε σε υβριδικα.

  10. #70
    Σήμερα έκλεισα τον κύκλο δοκιμών με τις Wilson. Τουλάχιστον απέκλεισα μια εταιρία one and for all.

    Steam99s: πραγματικά απορώ τι θέλει να αποδείξει η Wilson με αυτό το stick... ότι και ο φλατάς μπορεί να σπινάρει? Υπερβολικά αιρετική ρακέτα. Λίγο να το παρακάνεις η μπάλα χάνεται... δεν κοντρολάρεται με τίποτα. Ωραίο pop in και flex στην επαφή αλλά μέχρι εκεί... ίσως η χειρότερη ρακέτα που έχω δοκιμάσει ποτέ μου. Για την Blade 18x20 τα έχουμε πει.... players racket. Τοποθέτηση, γρήγορο swing αλλιώς οι μπάλες δεν έχουν βάθος. Η Juice 100 μου θύμισε αρκετά Babolat σε φιλοσοφία.... πολύ εύκολη στο ρεβέρ.... στο drive θέλει και αυτή σωστή τοποθέτηση και δεν σου δίνει απλόχερα sweatspot όπως η APD. Εχει υψηλό stiffness αλλά δεν το νιώθεις καθόλου.... την βρήκα λίγο ασταθή στα δυνατά χτυπήματα. Η Pro Open 100 που δοκίμασα μου θύμισε Blade με μεγαλύτερο sweatspot... δυστυχώς φορούσε RPM και ήταν σαν κούτσουρο στην επαφή.... μου πέθαινε το χέρι (το ίδιο πράγμα που έπαθα με την ig youtek prestige s που όταν την έπλεξα με το RPM 1.25 νέκρωσε... κρίμα πούλησα το stick χωρίς να φταίει το πλαίσιο αλλά το γαμοπλέγμα)... σε γενικές γραμμές μοιάζει με την Juice. H SixOne95 δυνατή solid ρακέτα αλλά δεν είναι για άπειρους παίχτες με τόσο μικρό κεφάλι.....αν με την Blade δυσκολευόμουν 1 φορά εδώ τα πράγματα ήταν ακόμα πιο δύσκολα... το πιο solid Stick που δοκίμασα από Wilson είναι η PS97.... είχε την καλύτερη αίσθηση και πληροφόρηση στην επαφή με ωραίο plush feeling.... αλλά υπερβολικά βαριά μετά από λίγο... φαντάζομαι η RF θα είναι ασήκωτη σαν του τσολιά. Η Wilson μου φαίνεται προσπαθεί να ικανοποιήσει όλα τα γούστα χωρίς να έχει μια συγκεκριμένη κατεύθυνση και ταυτότητα. Τέλος για την σειρά Burn διαβάζω τα χειρότερα... η Wilson προσπάθησε να αντιγράψει τις Babolat και δημιούργησαν κούτσουρα.... τα περισσότερα user reviews είναι κάκιστα. Οι Head μου ταιριάζουν περισσότερο με καλύτερη την Instinct MP.... η Speed MP εξαιρετική αλλά για λίγο.... μετά νιώθω το βάρος της να με τραβάει.

    Οσον αφορά την APD την οποία έχω εδώ και 1 μήνα και λατρεύω να παίζω θέλω να πω ότι δεν έχει καθόλου σκληρή αίσθηση την ώρα που παίζεις... τσίμπημα στον αγκώνα μου έβγαζε μετά από προπόνηση και ευτυχώς μετά από 80 ευρώ και 4ις δοκιμές πλέγματος βρέθηκε η αιτία. Δοκίμασα το RPM Blast 1.25 στα 22kg,23,24 και 25kg.... κάθε φορά είχα είτε πόνο στον ώμο, είτε στον αγκώνα, είτε στον πήχη ή και ένα γενικότερο κάψιμο.... πρόσφατα την έπλεξα με το RPM 1.30 που είναι πολύ πιο soft στα 24kg και κυριολεκτικά πόνος 0.... τίποτα. Το μόνο αρνητικό που βρίσκω στην APD είναι στο service που είναι κάπως μονοκόμματη στο σήκωμα από τον λαιμό μέχρι την επαφή... δεν μου δίνει τόσο ελευθερία για να κόψω την μπάλα.... στα υπόλοιπα έχει μακράν καλύτερη αιώρηση από όλες τις Wilson, sweatspot όπου και να χτυπήσεις (συγχωρεί όλα τα λάθη) και δίνει απλόχερα δύναμη.... αν δεν την σκεπάσεις δυστυχώς η μπάλα ταξιδεύει... πρέπει να ρίξεις το κεφάλι και να σπινάρεις..... τώρα που δεν με πονάει σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποια comfort πλέγματα (yonex poly tour, msv hex 1.23, yonex poly spin και cyclone 1.25) στα 25kg για να έχω καλύτερο control.

    Από εκεί και πέρα τους επόμενους μήνες θέλω να δοκιμάσω κάποια άλλα stick έτσι από καθαρή περιέργεια.... οπότε να έχετε το νου σας στις αγγελίες: Pure Drive 15 & Yonex 98 ai. H APD GT μπήκε στην συλλογή... δεν την πουλάω ακόμα και αν βρω κάποια που να παίζω καλύτερα. Είναι πολύ διασκεδαστική και ιδιαίτερη ρακέτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DJTaurus : 31-03-15 στις 20:56

Σελίδα 7 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας