Σελίδα 15 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 513141516 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 141 έως 150 από 153

Θέμα: Αλλαγή Ρακέτας

  1. #141
    Το σημα (της μαρκας της ρακετας) το βαφουν με στενσιλ, οποιο πλεγμα κι αν επιλεξεις. Αν τωρα θες συγκεκριμενα πλεγμα της Yonex, δε χανεις τιποτα να στειλεις ενα mail. Απαντουν ταχυτατα. Αλλα για να μην εχει επιλογή, πιθανοτατα δεν εχουν στοκ

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #142
    Junior Member
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paulos318is Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχοντας καταλήξει στην αγορά της Υοnex EZONE DR 100 L και εφόσον δεν υπάρχει διαθέσιμη στο μέγεθος λ3 σε ελληνικά site, η αγορά της από το tennis warehouse φαντάζει μονόδρομος....θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει πως στην ευχή μπορώ να επιλέξω χορδές της Υοnex και όχι κάποιας άλλης εταιρείας όπως μου υποδεικνύει η επιλογή ''choose a string''....γιατί απ' ότι βλέπω η εξής επιλογή περιέχει μόνο χορδές άλλων εταιρειών...εγώ θέλω η ρακέτα να μην έρθει βέβαια άπλεχτη, αλλά στην εμφάνιση που ήδη έχει στην εικόνα, με χορδές δηλαδή της Υonex με το σήμα της εταιρείας...αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει πως μπορεί αυτό να γίνει, τον ευχαριστώ εκ των προτέρων...
    Πρέπει στο "Choose a String Group" να επιλέξεις All strings για να σου βγάλει όλες τις επιλογές στο "Choose a string". Κάτω στο τέλος θα βρεις τα πλέγματα της Yonex.
    Επίσης καλά είναι να τους ζητήσεις να σου βάψουν το σήμα της yonex με stencil γιατί εμένα στη τελευταία αγορά ήρθε χωρίς αυτό. Για εμένα ήταν αδιάφορο, αλλά αν το θέλεις ζήτησέ το.

  3. #143
    Junior Member
    Εγγραφή
    17-03-2016
    Μηνύματα
    191
    Το στενσιλ δεν 'μενει' σε ολες τις χορδες.Στις περισσοτερες ξεβαφει μετα απο 1-2 μερες.

  4. #144
    Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα για κάτι τόσο απλό, θα ρωτήσω εδώ.

    Πρόσφατα προχώρησα σε αλλαγή ρακέτας και πήρα μια μεταχειρισμένη Yonex ai 100 και την λάτρεψα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι το grip της αν και 3αρι είναι πιο μεγάλο με το βασικό grip και οριακά βολικό για το χέρι μου, και με το overgrip μεγαλώνει και δεν το νιώθω πολύ βολικά.
    Έπαιζα χωρίς overgrip για κάποιο καιρο και ήμουν εντάξει, αλλά φθαρθηκε και 4-5 overgrip που δοκίμασα είναι είναι χοντρά είτε παίζονται για 2 ώρες....

    Ξέρουμε κάποιο πολύ λεπτό βασικό grip ώστε με το overgrip να είμαι άνετος;

    Έχοντας και μία Dunlop m5 και την Head XT Radical S της κοπέλας μου μπορώ να πω ότι είναι αισθητά λεπτότερες με το overgrip.

  5. #145
    Junior Member
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Μηνύματα
    247
    Το λοιπόν...
    Το πιο λεπτό της Prince το οποίο μειώνει το μέγεθος του grip (όπως λένε τουλάχιστον)
    www.tennis-point.com/prince-resithin-1er-black-0086180151900000.html (στο εσωτερικό δεν ξέρω αν το έχει κάποιο μαγαζί)
    Το παρακάτω μου είχε πει ο Παχιάκος πως είναι το πιο λεπτό της Wilson, το έχει κιόλας στο μαγαζί του
    www.e-tennis.gr/accessories/replacement-grips/replacement-grips-wilson/wilson-feather-thin-replacement-grip.html
    ¶λλο ένα είναι το ProThin της Tourna (όχι το ProTour. Είναι το πιο λεπτό της Tourna με πάχος 1.25mm και ίσως το πιο λεπτό από όλα
    http://tennisphilosophy.gr/shop/inde...roduct_id=3960

    Και αυτά είναι από τα πιο λεπτά overgrip της αγοράς
    www.e-tennis.gr/accessories/overgrips/overgrips-wilson/wilson-pro-overgrips-sensation-12-pack.html
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jorge : 23-08-16 στις 11:37

  6. #146
    Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

    Δοκίμασα χθες να παίξω με 2 overgrip αφού αφαίρεσα το βασικό...πανωλεθρία καθώς άλλαξε η ισορροπία της ρακέτας και δεν μου άρεσε καθόλου η αίσθηση.

    Μάλλον θα παραγγείλω ένα λεπτό βασικό και θα πειραματιστώ με το πάχος του overgrip.

  7. #147
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    .
    Μιχάλη, σου έχω απαντήσει και εγώ στο σχετικό topic για το μέγεθος της λαβής ΕΔΩ.

  8. #148
    Junior Member
    Εγγραφή
    15-07-2015
    Μηνύματα
    25
    Καλησπέρα. Ρωτάω εδώ για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα. Έσπασα τη ρακέτα μου και πάω για καινούργια αναγκαστικά. Είμαι μεταξύ των Head Speed Touch MP, Head Graphene XT Radical MP και Head Graphene XT Instict MP. Με τη Radical έπαιζα αλλά έλεγα μήπως κάνω μια αλλαγή. Έχει κανείς καμμιά άποψη.

  9. #149
    Junior Member
    Εγγραφή
    15-07-2015
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Ρωτάω εδώ για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα. Έσπασα τη ρακέτα μου και πάω για καινούργια αναγκαστικά. Είμαι μεταξύ των Head Speed Touch MP, Head Graphene XT Radical MP και Head Graphene XT Instict MP. Με τη Radical έπαιζα αλλά έλεγα μήπως κάνω μια αλλαγή. Έχει κανείς καμμιά άποψη.
    Τελικά βρήκα την instict προσφορά στο e-tennis 99 ευρώ επειδή ήταν demo και την παρήγγειλα. Είχα και ένα εκπτωτικό κουπόνι και μου βγήκε κουτί στα 92 ευρώ. Απλώς έχει 3άρα λαβή και έγω μάλλον θέλω 5άρα. Καμμιά ιδέα πώς να την παχύνω;

  10. #150
    Junior Member Το avatar του χρήστη TUPAC_RIP
    Εγγραφή
    30-04-2016
    Περιοχή
    Καλλιθέα Ηλικία:........... 30 ετών
    Μηνύματα
    93
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά βρήκα την instict προσφορά στο e-tennis 99 ευρώ επειδή ήταν demo και την παρήγγειλα. Είχα και ένα εκπτωτικό κουπόνι και μου βγήκε κουτί στα 92 ευρώ. Απλώς έχει 3άρα λαβή και έγω μάλλον θέλω 5άρα. Καμμιά ιδέα πώς να την παχύνω;
    Ή βαζεις καποιο πιο παχη grip ή/και overgrip ή διπλο overgrip ή heat shrink sleeve. Προσοχη ομως γιατι θα αλλαξει η ισσοροπια της ρακετας. Επισης οι ακμες των bevels θα εξωμαλινθουν και θα εχεις αλλη αισθηση στο χερι.

Σελίδα 15 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 513141516 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας