Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 30

Θέμα: Soft Poly Strings: Solinco Tour Bite Soft

  1. #21
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Absinthe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω δοκιμασει το poly tour spin που ειναι πολυγωνικο, αλλα αν εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με το pro με περισσοτερο, ομως, σπιν θα ειναι το τελειο για μενα. Αν το εχει δοκιμασει κανεις, θα ηταν πολυ χρησιμο να μας πει εντυπωσεις.
    Ab, το tour spin είναι ένα πολύ διαφορετικό πλέγμα από το YPTP. Πάρα-πάρα πολύ σκληρό.
    Παρόμοια χαρακτηριστικό με το Poly Tour Pro - έχει το TF Red Code αφού βλέπω ότι σου αρέσουν οι "Κώδικες"...

  2. #22
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ab, το tour spin είναι ένα πολύ διαφορετικό πλέγμα από το YPTP. Πάρα-πάρα πολύ σκληρό.
    Παρόμοια χαρακτηριστικό με το Poly Tour Pro - έχει το TF Red Code αφού βλέπω ότι σου αρέσουν οι "Κώδικες"...
    Δεν ειμαι πολυ σιγουρος, στο talk tennis πολλοι λενε οτι μοιαζει αρκετα με το yptp, απλως εχει περισσοτερο σπιν. Επισης, και στο stringforum η βαθμολογια του στο comfort δεν ειναι κακη. Παρ' όλα αυτα, δεν τα πολυεμπιστευομαι αυτα αν δεν το δοκιμασω ο ιδιος, γιατι κατι που σε αλλους μοιαζει μαλακο, σε μενα μπορει να μοιαζει σκληρο.

    Σε καθε περιπτωση, στο επομενο 3μηνο θα το δοκιμασω και θα πω εντυπωσεις.

  3. #23
    Φιλε simplicius απο το επομενο πλεγμα θα ηθελα περισσοτερο spin. Τι εχεις να προτινεις;

  4. #24
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.325
    Όλα τα πολυγωνικά πλέγματα προσφέρουν καλό spin - τουλάχιστον στην αρχή...
    Εάν το σπιν είναι η βασική σου απαίτηση (εάν και η συζήτηση περί σε ποιον τελικά οφείλεται το σπιν είναι τεράστια) πάρε κάποιο πολυγωνικό.

    Υπάρχουν φτηνά, φτηνότερα, ακριβότερα, ακόμα πιο ακριβά, υπάρχουν σκληρά, υπάρχουν μαλακά, υπάρχουν με πολλή δύναμη, χωρίς δύναμη, υπάρχουν... Δε μπορώ να σου προτείνω τίποτα. Άλλωστε και η τάση της πλέξης επηρεάζει πολύ το αποτέλεσμα.
    Η φάση με τα πλέγματα είναι καθαρά προσωπική, με δοκιμή και βλέποντας...

  5. #25
    President, μας χρωστας εντυπωσεις απο fluoro συγκριτικα με black code!

  6. #26
    Ναι δεν το εχω ξεχασει... Λοιπον απο την τελευταια φορα που εγραψα εχω κανει 4 δυνατα παιχνιδια και 6 δυνατες προπονησεις με αυτο (με μια ρακετα). Η αισθηση του ειναι στα ιδια επιπεδα με το Code και λιγο καλυτερη (δικαιολογημενο μιας και ειναι λεπτοτερο απο 17 code που εχω δοκιμασει. Λιγο λιγοτερη δυναμη αλλα λιγο καλυτερος ελεγχος στο βαθος και την κατευθυνση των χτυπηματων και περισσοτερο σπιν αν και δεν ειναι textured οπως το code. Απο διατηρηση τασης παει πολυ καλα και μεχρι στιγμης δεν εχει δειξει κανενα σημαδι αλλαγης ουτε στα κιλα του ουτε στη σκληροτητα του.. Xρησιμοποιηθηκε σε ακριβως ιδια ρακετα, με τα ιδια specs (Head pro stock TGT260.2 "Berdych", 98sq.in, 16x19, 344gr, ~6pts HL, sw ~340) και με ιδια ταση (27/26kg)

  7. #27
    Ποσες ωρες υπολογιζεις οτι το εχεις παιξει μεχρι τωρα?

  8. #28
    Σιγουρα 15

  9. #29
    Αρα εισαι στο οριο που ισως ξεκιναει να πεφτει η αποδοση του.

    Οταν το παιξεις καμια 10-15αρια ωρες ακομα, κανε μας ενα update.

  10. #30
    Λοιπον, μετα απο τουλαχιστον αλλες 10 ωρες παιχνιδιου, μπορω να πω οτι "σκληρυνε" λιγο. Μια χαρα παιζεται ακομα αλλα μια διαφορα την νιωθω.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας