Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 33

Θέμα: Πλέγματα Dyreex σε τιμές **reel set και κάτω**

  1. #11
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    Φτάσανε τα σετάκια σήμερα. Είπα να ξεκινήσω με το Match Power, αλλά μου έσπασε ακριβώς στο grommet στην πρώτη main αριστερά. Τρίτη χορδή που μου σπάει αυτά τα δύο χρόνια. Οι άλλες δύο, η μία έσπασε στη μέση της πέμπτης και η άλλη έξω μεριά. Πολλά μπορεί να συμβούν, πάντως προσπαθώ να μην σφίγγω πολύ τα clamps. Θα παίξω με τα υπόλοιπα και θα το δούμε το Match Point αργότερα.

    dyreex match point.jpg

    Τώρα πάμε με το Alu Tour 25kg στο βαρίδι, να δω αυτή τη βδομάδα αν φτιάξει ο καιρός να παίξω. Πολύ πιθανό να βάλω το Αlu Edge πιο χαμηλά στην Speed Youtek MP, να δω πώς θα παίζει ένα μη-κυλινδρικό σε αυτήν.

    Τέλος, να δω δίπλα δίπλα τo Soft Blue με το MSV Cyber Wet. Το Soft Blue άπαιχτο τώρα είναι το ίδιο μαλακό με το MSV που και τα δύο είναι πιο μαλακά από τα άλλα που γράφω από πάνω.

    dyreex alu tour.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη konkalf : 11-03-24 στις 21:18

  2. #12
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-04-2020
    Μηνύματα
    151
    Το soft blue δεν υπήρχε όταν παρήγγειλα εγώ. Μάλλον το έβγαλαν μετά. Γνώμη μου το Alu edge να μην το βάλεις ψιλά. Σε ezone 100 έπαιξε πολύ ωραία πλεγμενο 50 lbs M / 48 lbs C σε dropweight μηχανή πλεγμένο. Το alu tour δε το έχω παίξει ακόμα. Έχω ένα σετ αλλά δεν έτυχε να το βάλω πουθενά προς το παρόν. Σχετικά με το Match power που έσπασε, εγώ είμαι εδώ μην αγχώνεσαι ��

  3. #13
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    Ούτως ή άλλως η Youtek Speed με 20mm beam δεν είναι δυνατή και της βάζω πλέγμα στα 23-24 κιλά. Βάζω πάντα κανα δυο κιλά πάνω από τον στόχο και για λόγους απώλειας 15% που λένε ότι υπάρχει μέσα στις πρώτες 24-48 ώρες άπαιχτα και υπολογίζοντας κάτι λίγο που μπορεί να χάνω στο πλέξιμο. Οπότε η Speed πάντα πιο χαμηλά από την Elevate. Εννοείται θα σου πω για Match Power όταν έρθει η ώρα. Δύσκολος μήνας ο Μάρτιος από πολλές απόψεις, και καιρικές.

  4. #14
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konkalf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φτάσανε τα σετάκια σήμερα. Είπα να ξεκινήσω με το Match Power, αλλά μου έσπασε ακριβώς στο grommet στην πρώτη main αριστερά. Τρίτη χορδή που μου σπάει αυτά τα δύο χρόνια. Οι άλλες δύο, η μία έσπασε στη μέση της πέμπτης και η άλλη έξω μεριά. Πολλά μπορεί να συμβούν, πάντως προσπαθώ να μην σφίγγω πολύ τα clamps. Θα παίξω με τα υπόλοιπα και θα το δούμε το Match Point αργότερα.
    Όταν λες ότι "έσπασε" το πλέγμα, αναφέρεσαι στο τσάκισμα που φαίνεται στην εικόνα;
    Γιατί σπάσιμο είναι άλλο πράγμα. Ειναι να κοπεί εντελώς το πλέγμα κατα το τράβηγμα, απο ελλατωμα του υλικού.
    Αυτο το τσακισμα που λες ως σπάσιμο δεν εχει να κανει με το πλέγμα.
    Ειναι οντως αποτέλεσμα "κακοδιαχείρισης". Πχ το πατησες κατα λαθος διπλωμένο ή κατι τέτοιο.
    Σε όλους μας εχει συμβεί, σπάνια οπως λες αλλα μπορεί να γίνει, απο λαθος δικο μας.

  5. #15
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Simplicius Εμφάνιση μηνυμάτων
    .


    Όταν λες ότι "έσπασε" το πλέγμα, αναφέρεσαι στο τσάκισμα που φαίνεται στην εικόνα;
    Γιατί σπάσιμο είναι άλλο πράγμα. Ειναι να κοπεί εντελώς το πλέγμα κατα το τράβηγμα, απο ελλατωμα του υλικού.
    Αυτο το τσακισμα που λες ως σπάσιμο δεν εχει να κανει με το πλέγμα.
    Ειναι οντως αποτέλεσμα "κακοδιαχείρισης". Πχ το πατησες κατα λαθος διπλωμένο ή κατι τέτοιο.
    Σε όλους μας εχει συμβεί, σπάνια οπως λες αλλα μπορεί να γίνει, απο λαθος δικο μας.
    Δεν ξέρω αν φαίνεται καλά στην εικόνα. Είναι η χορδή που κρατάω. Το σπάσιμο/κόψιμο είναι στην άκρη πάνω πάνω κοντά εκεί που σφίγγω τη ρακέτα στη βάση. Απλά, αυτή τη φορά μου έσπασε/κόπηκε ακριβώς στην είσοδο/έξοδο της 1 Τοπ Left Main, αν τη λέω σωστά.

    Ο νους μου πάει μόνο στο ότι εκεί είχα πιάσει απέξω μεριά με το starting clamp, όπως κάθε φορά.

  6. #16
    Senior Member Το avatar του χρήστη Simplicius
    Εγγραφή
    19-02-2012
    Περιοχή
    Attica
    Μηνύματα
    1.322
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konkalf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν φαίνεται καλά στην εικόνα. Είναι η χορδή που κρατάω. Το σπάσιμο/κόψιμο είναι στην άκρη πάνω πάνω κοντά εκεί που σφίγγω τη ρακέτα στη βάση. Απλά, αυτή τη φορά μου έσπασε/κόπηκε ακριβώς στην είσοδο/έξοδο της 1 Τοπ Left Main, αν τη λέω σωστά.

    Ο νους μου πάει μόνο στο ότι εκεί είχα πιάσει απέξω μεριά με το starting clamp, όπως κάθε φορά.
    Ναι, τωρα το βλέπω, κατάλαβα.
    Ετσι που ειναι τραβηγμένη η φωτο νομιζα οτι συνεχιζει απο κατω το πλέγμα, τωρα βλέπω οτι ειναι κομμενο και ειναι απο πανω.
    Όντως περίεργο. Μπορεί να είναι αστοχία υλικου. Ποιος ξέρει; Ή μπορεί να το εγδαρες οταν εκοβες το tyreup.
    Who cares.... Ενα σετ στην αιωνιότητα!! Που απ οτι καταλαβαίνω ηταν δειγμα δωρεαν.

  7. #17
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    Δωρεάν ήταν μόνο το Black Rough αυτή τη φορά. Ήθελα overgrips, ήταν πολύ φθηνά αυτά και πήρα και μερικά σετάκια ακόμα να δοκιμάσω. Όταν μειωθεί το στοκ, κουλούρα από Dyreex θα πάρω σίγουρα μία, τώρα αν θα είναι Super Tour 1.25 ή κάτι άλλο θα δείξει.

    Εδώ το thread είναι μια χαρά να βάλω εντυπώσεις και όποιος θέλει παίρνει ή από Dyreex Γαλλία με έκπτωση 15% από εμένα με Kalf15 ή από gargas που προφανώς οι τιμές είναι ακόμα πιο κάτω και είναι και Ελλάδα. Λεφτά δεν βγάζω από τις εκπτώσεις, τις ζήτησα για να τις μοιράσω ως κίνητρο να γνωρίσει περισσότερος κόσμος εταιρείες σαν την Dyreex.

    dyreex pack 2.jpg

  8. #18
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-04-2020
    Μηνύματα
    151
    Black Edge Κωνσταντίνε, πλεγματαρα! Με full swing παίρνεις ωραία πράγματα από αυτό το πλέγμα. Πιάνει Topspin, έχει δύναμη, έχει ωραίο ήχο και αίσθηση όταν προσκρουει η μπάλα, γενικά είναι από τα αγαπημένα μου προσωπικά. Αν έχεις μόνο ένα βάλε το fullbed για να το δεις πως παίζει. Μη το φορτώσεις σε κιλά θα έλεγα. 100 κεφάλι...αντε να έκανες max 23-22 τώρα που ανοίγει και ο καιρός. Αν είναι στενό το κεφάλι (όχι 100αρι Head ας πούμε) θα το έβαζα και λίγο πιο κάτω. Αν έχεις δύο set black Edge και με δεδομένο ότι σου έστειλαν και το black Rough, κάνε τα υβριδικό με το Rough στις mains. Βάλε και από 1 έως 1.5kg κάτω το black Edge στις cross για να έχεις και καλύτερο snap back και θα δεις και τι ωραίο spin που βγάζει και πόσο μαλακά παίζει αυτό το υβριδικό.

  9. #19
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    344
    1 σετάκι από το καθένα έχω. Full-bed προφανώς θα το παίξω. Με το μισό σετ Match Power, αν κάνει καλό hybrid θα μπορούσα να δοκιμάσω το Black Rough, αλλά θα το αφήσω για το τέλος αυτό.
    Παίζει να βάλω το Black Edge στην Head Youtek Speed MP 16*19.

  10. #20
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-04-2020
    Μηνύματα
    151
    Σωστός! Παίξε μπάλα με black Rough Mains και Match power cross. Το Match power πέρα από το ότι είναι round και θα γλιστράει το Rough πάνω του, είναι και χοντρό για 1.25 και θα πάρεις και καλό control. Δε θέλει πολλά κιλά να ξέρεις. Παίζει πιο γλυκά και ωραία σχετικά χαμηλά σε ένα 100αρι κεφάλι ας πούμε. Προσωπικά θα έβαζα γύρω στα 23 το Rough και 21.5 το Match power. Γράψε εντυπώσεις και τάσεις που έβαλες, όταν με το καλό πλέξεις και παίξεις!
    Υ.Γ: ένα ball machine σου λείπει Κωνσταντίνε και θα είσαι αστακός μετά. Σταθερή μπάλα στην δυναμη που θες και όπου θες στο γήπεδο από το μηχάνημα και τα τεστ πλεγμάτων θα αποκτήσουν ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας