Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 33

Θέμα: Πλέγματα Dyreex σε τιμές **reel set και κάτω**

  1. #1
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-04-2020
    Μηνύματα
    151

    Πλέγματα Dyreex σε τιμές **reel set και κάτω**

    Πωλούνται τα παρακάτω πλέγματα της γαλλικής εταιρείας Dyreex, σε σετ 12 μ. κομμένα από κουλούρες.
    Οι τιμές είναι υπολογισμένες (περίπου, με στρογγυλοποίηση) σε τιμή κουλούρας διά 16, με σκοπό όποιος ενδιαφέρεται να δοκιμάσει, να το κάνει οικονομικά.

    Όλα τα προς πώληση πλέγματα είναι δοκιμασμένα εδώ και αρκετό καιρό, τόσο από εμένα όσο και από φίλους παίχτες, stringer και προπονητές. Θα τα χαρακτήριζα προσωπικά πολύ αξιόλογα, καλύπτουν ένα ευρύ φάσμα παιχτών, παίζουν καλά και τα περισσότερα είναι και αρκετά φιλικά - μαλακά για αποφυγή τυχόν τραυματισμών. Αντίστοιχα feedback πήρα και από τους υπόλοιπους που πραγματοποίησαν δοκιμές.

    Λίστα:
    1) Alu Edge 1.25mm - 5.5€/set
    2) Black Edge 1.25mm - 5€/set
    3) Black Rough 1.25mm - 4€/set
    4) Cube Max 1.20mm - 5€/set
    5) Cube Flash 1.20mm - 5.5€/set
    6) Match Power 1.25mm - 5.5€/set
    7) Nerve 1.25mm - 5€/set
    8) Powermax 1.25mm - 4.5€/set
    9) Solaris 1.24mm - 4€/set
    10) Solaris Spin 1.24mm - 4€/set
    11) Xstar 1.20mm - 5.5€/set
    12) Whisper 1.25mm - 4.5€/set

    Για αγορά από 10 set και πάνω, θα έχετε και έκπτωση -0.50€ σε κάθε set.

    Κατώτερη παραγγελία 4 set.

    Αποστολή πανελλαδικά με δέμα Ελτα (κόστος 3€ ως 4€, ανάλογα την ποσότητα) ή με εταιρία courier επιλογής σας, στο κόστος της.

    Δυνατότητα αποστολής και με Boxnow (κόστος 2€) κατόπιν συνεννόησης.

    Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα πλέγματα, την υποκειμενική μου κρίση για αυτά, τάσεις που χρησιμοποίησα κτλ στο: 6978657896 Νίκος
    (Και viber - What's app messenger).

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gargas : 09-01-24 στις 19:50

  2. #2
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Από αυτά στη λίστα έχω παίξει με:

    Cube Max 1.20mm - αίσθηση σαν το Solinco Hyper G, αλλά σίγουρα πιο άνετο. Το Hyper G είναι κάπως "κούφιο" σαν το Oehms Sonic Speed. Επίσης, προτιμώ το κίτρινο χρώμα από το ανοικτό πράσινο...

    Cube Flash 1.20mm - παιγμένο με την Pro Kennex Ki5 295, το καλύτερο setup συγκριτικά με Isospeed V18, Oehms Sonic Speed και String Kong Banana Bite. Πιο lively και πιο γυαλιστερό από το Cube Max.

    Match Power 1.25mm - αυτό το βγάλανε πολύ πρόσφατα, σίγουρα θα το παίξω νωρίς στο 2024

    Solaris Spin 1.24mm - μοιάζει με το String Kong Banana Bite και το Mayami Magic Twist. Άνετα παίζει full-bed, με την Elevate που το έπαιξα πραγματικά δεν κατάλαβα να του λείπει κάτι, για το επίπεδό μου πάντα. όλα αυτά μοιάζουν με Yonex Poly Tour Pro.

    Xstar 1.20mm - λίγο πιο σκληρό από το Diadem Solstice Power. Καλύτερα υβριδικό στις mains με κάτι λίγο πιο μαλακό και κυλινδρικό στις crosses για πολύ top-spin (Pure Aero, SX300, Extreme, VCore).

    Οι τιμές είναι τσάμπα.

  3. #3
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-04-2020
    Μηνύματα
    151
    Αποστολή 10 setακια με ΕΛΤΑ στοίχισε 3.4€.
    3.2€ η Αποστολή + 0.2€ το τέλος ιχνηλάτισης.

  4. #4
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-04-2020
    Μηνύματα
    151
    Κωνσταντίνε? Προσωπικά μου άρεσαν αρκετά και γι' αυτό αποφάσισα να τα πάρω σε κουλούρες. Όλα όσα ανέφερες αλλά και όλα τα υπόλοιπα δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν και δεν υστερούν πουθενά συγκριτικά με τα υπόλοιπα και πιο επώνυμα και κατά πολύ ακριβότερα μάλιστα, στην αγορά. Να δοκιμάσεις κάποια στιγμή και το Black Edge και το Alu Edge. Ότι χρειαστείς, πες μου!

  5. #5
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-04-2020
    Μηνύματα
    151
    Ανανέωση! Σπαρταράνε...

  6. #6

  7. #7
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Από Άνοιξη θα παίξω σταδιακά σε 1.25: Alu Tour, Match Power, Black Edge, Alu Edge + κάποια άλλα.

    Αν ήταν να επιλέξω 5 κουλούρες, Dyreex Super Tour 1.25 με κλειστά μάτια, αλλά αυτό αργότερα, όταν μειωθεί το stock μου.

    Ίσως το Super Tour 1.25 να έκανε και καλό υβριδικό σε crosses με κάτι άλλο από Dyreex στις mains.

  8. #8
    Junior Member
    Εγγραφή
    20-04-2020
    Μηνύματα
    151
    Το super Tour δε το έχω παίξει ακόμα Κωνσταντίνε.
    Το super tour Edge ωστόσο ναι. Ωραίο ήταν, spinατο με καλό κοντρόλ. Under power θα έλεγα. Με ενόχλησε που ήταν αρκετά stiff για τα γούστα μου, λόγος για τον οποίο δεν το πήρα και σε κουλούρα. Το pro player 1.24 ίσως είναι η top επιλογή στα stiff πλέγματα τους το οποίο μόλις επλεξα σε graphene 360+ extreme S. Για να δούμε τι κοντρόλ θα βγάλει σε νορμάλ κιλά πλεγμένο σε αυτό το ρακετακι που χαρακτηρίζεται από υπερβολική δύναμη και πάρα πολύ καλό spin.

  9. #9
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Το Pro Player το έχω παίξει και μαζί με το Diadem Pro X μου φάνηκαν πιο stiff από το Topspin Cyber Flash. Και τα τρία αυτά απαιτητικά για 'μένα. Σε ένσταση κάτω από 70-75% χτυπημάτων, δηλαδή χαλαρές μπαλιές, δεν βοηθάνε σε κάτι. Θέλουν φουλ δυναμη δική σου για να δώσουν αίσθηση.

    Ένα θέμα είναι αν θα ταιριάξει κάτι με τη ρακέτα. Ενοχλήσεις στα χέρια μόνο με Pure Strike VS και λιγότερο με TF40 315 ένιωσα.

    Τέλος, με το θέμα της αντοχής, εγώ δεν σπαω χορδές polyester. Αυτό που μπορώ να καταλάβω είναι αν αρχίσει να αλλάζει η συμπεριφορά στα καθαρά χτυπήματα, αν αισθάνομαι πιο κουφοί ή πιο απρόβλεπτο σε βάθος από πριν. Είναι υποκειμενικο αυτό θεωρώ και θα έπρεπε να υπάρχουν εργαστηριακά τεστ για αντοχή πχ σε διαμήκες τεντωμα ή εγκάρσιο κτλ, απλα και παλι δεν ξέρω κατά ποσο αυτά έχουν σημασία σε παικτες χομπιστες και όχι επαγγελματίες

  10. #10
    Junior Member
    Εγγραφή
    29-11-2021
    Μηνύματα
    345
    Επίσης, της Dyreex χρησιμοποιώ τα absorb overgrips. Υπόψιν, ότι εμένα σπανίως ιδρώνουν οι παλάμες. Συγκριτικά με άλλους, ελάχιστα μπορώ να πω.
    Για καλοκαίρι είναι ό,τι πρέπει. Tourna φάση, που δεν έχω παίξει, αλλα από δύο άτομα που έχουν παιξει, μου είπαν ότι η αίσθηση είναι 80% Tourna με καλύτερη αντοχή.

    Σε κρύες συνθήκες θέλω κάτι πιο μαλακό. Τα αγαπημένα μου είναι τα MSV Cyber Wet.

    Θα δοκιμάσω και κάποια Dyreex soft υφής και θα σας πω με 100% ειλικρίνεια ποια προτιμαω από τα δυο.

    Της Gamma δύο διαφορετικά είδη που έχω παιξει δε μ αρεσαν, ειδικά καποι αμε κατο φλόγες γιανγραφικα ήταν σκέτο χαρτί.

    Της Diadem είναι καλούτσικα, αλλά τα MSV Cyber Wet είναι τοπ γι αυτο που θέλω εγω

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας