Εγώ αναρωτιέμαι γιατί αυτό συμβαίνει στο τένις μόνο ή σχεδόν μόνο. Είμαι 22 χρονών σε καλή φυσική κατάσταση και έχω τη δυνατότητα αύριο αν θέλω να μπω σε μια απλή Ακαδημία-Όμιλο σχεδόν σε όλα τα αθλήματα. Δεν συζητάω ποδόσφαιρο, μπάσκετ μιλάω για αθλήματα που ούτε φαντάζεστε! Από ομίλους ποδηλασίας μέχρι χόκει χόρτου ξέρω οτι αν θέλω μπορώ αυριο να γραφτώ και να πληρώνω το πολύ μια συνδρομή 100 το χρόνο με όλες τις παροχές! Δεν μπορώ να ακούω το τένις είναι ακριβό αθλημα και άθλημα για την ελιτ. Φίλος μου ξεκίνησε ποδηλασία δρόμου και έχει στην κατοχή του από την ομάδα και για όσο θα προπονείτε ποδηλατο carbon(αξίας 2000ευρω) και άλλες χίλιες 2 παροχές! Γιατι στο τενις σου ζητάνε 600 ευρώ εγγραφη και άλλα 200+ ευρώ το μηνα;;; και δεν ξέρω καν αν θα σου παρέχουν γυμναστή γιατρό γυμναστηρια για προετοιμασία κλπ! Δεν ξέρω πολλά πραγματα αλλά ένα μήνα τώρα που κυνηγάω μια καλή ευκαιρία να πιάσω πάλι σοβαρά ρακέτα απογοητεύομαι κάθε μέρα που περνάει. και σκέφτομαι οτι κάπως έτσι θα νιώθουν και τα μικρότερα παιδιά της ηλικίας μου και κάπως έτσι το τενις θα μένει παντα χαμηλά στην Ελλάδα..